CL31B272KBCNNNC Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CAP CER 2700PF 50V X7R 1206 2700pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Part Nnumber
CL31B272KBCNNNC
Description
CAP CER 2700PF 50V X7R 1206 2700pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Producer
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Basic price
Categories Capacitors Ceramic Capacitors Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Series CL Packaging Cut Tape (CT) Part Status Active Capacitance 2700pF Tolerance ±10% Voltage - Rated 50V Temperature Coefficient X7R Operating Temperature -55°C ~ 125°C Features - Ratings - Applications General Purpose Mounting Type Surface Mount, MLCC Package / Case 1206 (3216 Metric) Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max) - Thickness (Max) 0.039" (1.00mm) Lead Spacing - Lead Style -
Following Parts
Random Products
(keyword CL31B272KBCNNNC Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CAP CER 2700PF 50V X7R 1206 2700pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric))